"Zdravé" svačiny pohledem žáků

11.3.2015
Žáci třídy 8.A se pustili s vervou do přípravy svačiny, která by jim chutnala.

JIž delší dobu uvažujeme a ptáme se především rodičů ( např. anketa), zda děti měli zájem koupit si ve škole "zdravou" a chutnou svačinu. Jenže "zdravá" a chutná svačina  v představě dětí (převážně těch starších) může být úplně jiná než mají dospělí. Dali jsme žákům  třídy 8.A za úkol  připravit takovou svačinu podle vlastních představ. Bez dalších komentářů představujeme jejich výtvory ve fotogalerii. Jen k upřesnění použité suroviny - obyčejná i celozrná houska, celozrnný chléb, šunka, tvrdý sýr, rajče, okurka , čínské zelí, paprika, vajíčko natvrdo ( někdy bez žloutku). Podle představ našich žáků by cena takové svačiny měla být kolem dvaceti korun.

Za spolupráci a přípravu děkuji M. Hojné, V. Joskové a M. Ligmajerové

Ota Benc - ředitel školy