Zeměpisná olympiáda 2018

24.1.2018
Školní kolo zeměpisné olympiády

Ve středu 23. ledna (pozn. do roka a do dne, kdy se uskutečnil předchozí ročník) 2018 se uskutečnilo školní kolo tradiční zeměpisné olympiády. Soutěže se zúčastnilo celkem 19 studentů geografů, někoho v účasti neodradilo ani zranění ruky. Žáci řešili zapeklité teoretické úkoly (př. od studentů jsme se tak například dozvěděli, kolikrát za rok je možno na Zemi vidět odvrácenou stranu Měsíce...) a v praktické části žáci prokazovali a aplikovali nabyté znalosti a dovednosti v práci s atlasem. V rámci této sady otázek například cestovali spolu s pilotem Martinem Šonkou po jeho závodech světové letecké série.

Medailové pozice v jednotlivých kategorií obsadili:

Kategorie A (6.r.):
1.Tomáš Kavalír
2. Jakub Novák

Kategorie B (7.r.):
1. Jan Němec, Nicollas Mastil
3. Dominika Štefáčková

Kategorie C(8.+9.r.):
1. Daniel Lédl
2. Matyáš Vališ
3. Ladislav Vašek

Všem studentům patří dík za jejich účast a již se těšíme na další rok školního roka. Jen připomínáme, že vítězové daných kategorií budou naši školu reprezentovat na okresním kole v Havlíčkově Brodě, které se uskuteční v únoru.

Josef Remeš, Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.