Zeměpisná olympiáda 2019

25.1.2019
Školní kolo olympiády ze zeměpisu pro žáky 2. stupně

Geografie patří mezi předměty, ve kterých se spojuje mnoho oblastí a různých vědeckých disciplín, které rozkrývají a zdůvodňují nejrůznější zemské procesy. Základem jsou však znalosti dílčích území a států, pomocí těchto dovedností můžeme například snadno porozumět i problémům jednotlivých států. V dnešním světě tak zeměpis na školách patří i vzhledem ke své komplexnosti k nezastupitelným výukovým předmětům.

Tradiční zeměpisnou akcí prověřující dovednosti a znalosti z geografie je zeměpisná olympiáda. Ve školním kole se sice představilo oproti minulým rokům méně žáků, nicméně kvalita vyčnívala nad kvantitou, když všichni účastníci dosáhli vynikajícího či dobrého bodového skóre. Celkové výsledky zveřejníme příští týden, kdy budou také všem řešitelům předány diplomy a věcné ceny.

Josef Remeš, Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.