Zeměpisná olympiáda 2020

21.1.2020
Školní kolo zeměpisné olympiády

Ve středu 15. ledna se uskutečnilo školní kolo tradiční zeměpisné olympiády. O titul nejlepšího geografa školy se utkali žáci ze šestých až devátých ročníků. Své znalosti, schopnosti a dovednosti poměřovali ve dvou hlavních částech - teoretické a praktické (práce s atlasem). Čekali na ně svízelné otázky a úkoly z mnoha geografických subdisciplín (fyzická, sociální a regionální geografie). Titul geografické jedničky získal Jan Němec z 9.A. Druhé místo patřilo Tomášovi Kavalírovi (8.A), třetí pak Nicollasovi Mastilovi (9.B). Do dalšího pořadí zasáhli i žáci z nižších ročníků - Erik Šrámek (7.A) a Radek Hořínek (6.B).

Vítězové kategorií:
6. ročník: Radek Hořínek (6.B)
7. ročník: Erik Šrámek (7.A)
8. a 9. ročník: Jan Němec (9.A)

Vítězům kategorií blahopřejeme k postupu do okresního kola, které se uskuteční na konci února. Přejeme jim mnoho úsilí v přípravě a budeme jim držet palce. Všem účastníkům zároveň děkujeme za hojnou účast.

Josef Remeš, Martin Ležák