Změny v režimech  testování a karantény od 17.1. 2022

14.1.2022

1. Režim základní škola
    a) všichni zaměstnanci a  žáci  (neočkovaní, očkovaní, prodělaná nemoc) se od 17. 1. 2022  testují pouze 1x         za týden, a to každé pondělí.
  b) od příchodu do školy do ukončení pondělního testování jsou povinni všichni žáci i zaměstnanci důsledně         užívat ochranu dýchacích cest
  c) v případě pozitivního antigenního testu provedeného na pracovišti, je žák i zaměstnanec povinen           bezodkladně opustit školu  a podstoupit konfirmační PCR test. Škola  bezodkladně provede hlášení o výskytu pozitivního výsledku do automatizovaného systému. Cílem je rychlé vystavení eŽádanek na konfirmační PCR testy. Pro spolužáky  i ostatní zaměstnance  se nic nemění, zůstávají ve škole.
   d) v případě, že je výsledek konfirmačního RT-PCR testu žáka či zaměstnance  negativní, vrací se zpátky do školy.
   e) v případě, že je konfirmační PCR test pozitivní, je zaměstnanec povinen toto nahlásit škole, která až v návaznosti na to v součinnosti s KHS provede trasování rizikových kontaktů splňujících podmínky vyplývající z metodického pokynu hlavní hygieničky. Stejný postup se uplatňuje v případě, kdy je pozitivně antigenně testován žák.

2. Režim mateřská  škola
   a) zaměstnanci (učitelé a provozní zaměstnanci pracující v mateřské škole) se testují 2krát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek. Testování zajišťuje vedoucí mateřské školy a školník. Děti v mateřské škole se nadále netestují.
   b) do ukončení pondělního i čtvrtečního  testování jsou povinni všichni zaměstnanci důsledně užívat ochranu dýchacích cest
   c) v případě, že má zaměstnanec pozitivní antigenní test, bezodkladně pracoviště opustí a poskytne součinnost místně příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví, který mu nařídí karanténu v délce trvání pěti dnů ode dne provedení testu. Zaměstnanci je tedy po dobu 5 dnů nařízena karanténa, není povinen jít na konfirmační PCR test a do práce se vrací po uplynutí karantény (čili 5 dnů). Při návratu z karantény je zaměstnanec povinen podstoupit antigenní test na pracovišti nebo v místě výkonu své činnosti v první den, kdy po ukončení karantény bude přítomen na pracovišti, nebo v místě výkonu své činnosti. Pokud bude zaměstnanec při antigenním testu provedeném po návratu z karantény stále pozitivní, je mu opět nařízena karanténa na dobu 5 dnů a celý výše uvedený cyklus se opakuje. Zaměstnanec může jít po pozitivním antigenním testu dobrovolně na PCR test - v případě negativního výsledku a absenci příznaků onemocnění karanténu KHS ukončí a zaměstnanec se vrací do práce a dále se testuje podle běžných pravidel v režimu mateřská škola.

3. Obecná režimová pravidla
V této souvislosti s ohledem na značnou infekčnost varianty omikron a za účelem snížení dopadu karanténních opatření na školu  zdůrazňuji následující fakta:

a) Podle pravidel pro určování rizikového kontaktu ze strany KHS, a tedy rozhodování o karanténě dotčených osob, je zásadní skutečnost, zda při kontaktu měly osoby nasazenu adekvátní ochranu dýchacích cest nebo nikoliv.
    b) Pro zaměstnance, kteří nemají potvrzení bezinfekčnosti (očkování či prodělaná nemoc) nadále platí POVINNOST používat respirátor po celou dobu přítomnosti na pracovišti s výjimkou, kdy nejsou v blízkosti přítomné ostatní osoby.
   c) Velmi důrazně doporučuji všem ostatním zaměstnancům užívat respirátor po celou dobu přítomnosti na pracovišti s výjimkou, kdy nejsou v blízkosti přítomné ostatní osoby. Je to velmi důležité opatření, které nám umožní zachovat standardní provoz školy. Dá se totiž očekávat, že do karantény či izolace by mohlo odcházet mnohem více zaměstnanců než v minulém období, pokud nebudeme moci potvrdit dostatečnou ochranu dýchacích cest zaměstnanců při kontaktech při žáky či spolupracovníky.

Aktuální nejdůležitější dokumenty a odkazy ke COVID-19 ve školství, ZDE

Ve Ždírci nad Doubravou dne 14.1. 2022                                                                Ota Benc, ředitel školy

• 24.4.2024 Program s Policií ČR - Šikana a jiné formy násilí - 4.B
  • 24.4.2024 Třídní schůzky
  • 25.4.2024 McDonald’s Cup Havlíčkův Brod, 1.-3. třídy
  • 25.4.2024 Plavecký výcvik 4. tříd
  • 26.4.2024 McDonald’s Cup Havlíčkův Brod, 4.-5. třídy
  • 26.4.2024 Školní kolo soutěže Právo na každý den - 8.A
  • 26.4.2024 Školní kolo soutěže Právo na každý den - 8.B
  • 26.4.2024 Exkurze do Muzea motýlů a brouků Hlinsko
  • 26.4.2024 Čarodějnické rejdění
  • 29.4.2024 Projekt Pomáháme školám k úspěchu - setkání učitelů na Luně u Ledče n. S.
  • 29.4.2024 McDonald’s Cup Havlíčkův Brod, 4.-5. třídy
  • 29.4.2024 Program s Policií ČR - Končím 1. stupeň, už si poradím a budu pomáhat - 5.B
  • 29.4.2024 Program s Policií ČR - Tvoje cesta onlinem - 6.A
  • 29.4.2024 Program s Policií ČR - Tvoje cesta onlinem - 6.B
  • 30.4.2024 Právo na každý den - soutěž v Chotěboři pro žáky 8. ročníku.

• 2.5.2024 Webinář - Včasná a dobrá pedagogická diagnostika - prevence školní neúspěšnosti
  • 2.5.2024 Den otevřených dveří MŠ
  • 3.5.2024 Webinář - Včasná a dobrá pedagogická diagnostika - prevence školní neúspěšnosti