Pohár rozhlasu 2015 - atletické závody ve Světlé nad Sázavou

18.5.2015
V úterý 12.5. se vybraní žáci 6. a 7. tříd zúčastnili atletických závodů ve Světlé nad Sázavou. Naši reprezentanti změřili své síly s žáky dalších devíti škol z havlíčkobrodska. Některé školy mají své atletické oddíly. Soutěžilo se především za družstva.

V úterý 12.5. se vybraní žáci 6. a 7. tříd zúčastnili atletických závodů ve Světlé nad Sázavou. Naši reprezentanti změřili své síly s žáky dalších devíti škol z havlíčkobrodska. Některé školy mají své atletické oddíly. Soutěžilo se především za družstva. V každé disciplíně jsme měli tři zástupce a výkony dvou lepších reprezentantů se započítávaly do celkového pořadí. Ve velké konkurenci zkušených atletů se naši žáci neztratili a podávali velice pěkné výkony. Barbora Ondráčková obsadila 3. místo ve skoku do výšky výkonem 125cm a 3. místo ve skoku do dálky, Petra Adamcová skončila výkonem 429cm na krásném 2. místě ve skoku do dálky. Pochválit musíme i Eriku Horvátovou za běh na  600m, kde obsadila v souboji se zkušenými běžkyněmi 5. místo, Lenka Titzová hodem 35,2m obsadila 6. místov hodu míčkem, výborně běžela také naše dívčí štafeta 4x60m, která obsadila celkové 4. místo. Chlapcům se dařilo o něco méně, přesto podávali výborné výkony a překonávali svá dosavadní maxima. Dívčí družstvo nakonec obsadilo 5. místo a chlapci skončili 7. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Školu reprezentovali:

Štafeta 4x60m:

Lisa Hössel, Petra Adamcová, Monika Janáčková, Anna Bičíková

Vojtěch Sváček, Radek Klement, Denny Gassler, Michal Bílek

Běh 60m:

Lissa  Hössel, Anna Bičíková, Kateřina Čalkovská

Vojtěch Sváček, Radek Klement, Denny Gassler

Běh 600m:

Erika Horvátová, Monika Hanzalová, Simona Marková

Běh 1000m:

Radek Klement, Vojtěch Sváček, Michal Sklenář

Hode míčkem:

Monika Hanzalová, Lenka Titzová, Eliška Pátková

Matěj Nepovím, Luboš Lempera,  Ladisav Vašek

Skok do výšky:

Barbora Ondráčková, Petra Adamcová

Michal Bílek, Eliáš Chalupecký

Skok do dálky:

Barbora Ondráčková, Petra Adamcová, Markéta Stará

Michal Bílek, Eliáš Chalupecký, Jan Borovica

Stejný závod čekal o den déle, tj. ve středu 13.5., i žáky osmých a devátých tříd. Na snovém atletickém ovále ve Světlé nad Sázavou na ně čekalo 5 disciplín plus štafeta na 4x60 m. Do každé disciplíny je možno nasadit maximálně 3 atlety (v chlapecké i dívčí kategorii), přičemž každý závodí jak jednotlivě sám za sebe, tak za svůj školní tým. Celkově se vyhodnocují dva nejlepší výkony z každého kolektivu v dané disciplíně, následně se tyto výsledky sečtou. Zvítězí družstvo s nejlepším průměrem umístění. Je tedy nesmírně důležité mít vyrovnané závodníky, aby ovšem i oni dosahovali nadprůměrných výkonů v dílčí disciplíně. Již toto okresní kolo Poháru rozhlasu je obsazeno kvalitními mladými atlety, kteří se soustavně připravují ve svých atletických kroužcích na vybraných školách. Uspět v této konkurenci či se dostat do první desítky v každé disciplíně by bylo výborným výsledkem, zvláště když naše škola neoplývá žádným velkým atletickým zázemím. I přes tyto limitující faktory dosáhli naši žáci skvělých výsledků. Konkrétně: Ondřej Pospíšil (9.B) si ve vytrvalostním běhu na 1500m doběhl pro vynikající 2.místo, což ho řadí mezi špičky v okrese. Svým výkonem by se neztratil ani na krajském kole, závodil však za celý svůj tým starších chlapců. Dále skvělé 5.místo obsadili Jan Adámek (9.A) ve skoku dalekém – zde si vylepšil svůj osobní rekord na 510 cm, a Hana Dočekalová (8.A) v běhu na 60 m – čas 8,78. Celkově obsadili shodně jak děvčata, tak chlapci 9.místo, což je sice skoro na chvostu startovního pole (startovalo 10 základních škol a gymnázií), ale je nutno ocenit i další velice podařené výkony: Tomáš Hospodka (9.A) – vrh koulí (900 cm, 13.místo), Hana Dočekalová (8.A) – skok daleký (405 cm, 10.místo) či dívčí štafeta 4x60 m (38,00 s, 7.místo). Naši školu reprezentovali:

Štafeta 4x60m:

Adéla Blažíčková, Hana Dočekalová, Lenka Redlichová, Kristýna Tlustá

Roman Málek, Daniel Němec, Lukáš Bříza, Jan Adámek

Běh 60m:

Adéla Blažíčková, Hana Dočekalová, Lenka Redlichová

Daniel Němec, Lukáš Bříza, Jan Adámek

Běh 800m:

Adéla Blažíčková, Štěpánka Polánská, Kristýna Tlustá

Běh 1500m:

Ondřej Pospíšil, Tomáš Forejt, Jakub Hochman

Vrh koulí:

Eliška Hamederová, Lenka Redlichová

Tomáš Hospodka, Roman Málek, Jan Cimpl

Skok do výšky:

Štěpánka Polánská, Eliška Hamederová

Michal Bičík, Jakub Hochman

Skok do dálky:

Hana Dočekalová, Kristýna Tlustá

Michal Bičík, Jan Adámek, Lukáš Málek

Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do budoucna přejeme mnoho úspěchů – jak na poli sportovním, tak studijním.

Mgr. Renata Jarošová, Mgr. Martin Ležák