DÍVKA V OKNĚ, Monika Janáčková, třída 9. B

5.12.2017
Vypravování na zvolené téma

Venku padal sníh. Byl to normální den jako každý jiný. Jenže to jsem ještě nevěděla, co se mi stane. Odpoledne jsem neměla co na práci a můj pes očividně také ne. Jen se líně válel na polštáři. Nebyl totiž dlouho venku. Popadla jsem tedy vodítko a vyrazila s ním na procházku.       
    Prošli jsme park, zaskotačili si na louce a poté jsme jen tak chodili uličkami. Když tu náhle můj pes začal hlasitě štěkat. Podívám se jeho směrem a spatřím napůl dostavěný dům. Ten dům má jen jedno okno. „Divné,“ pomyslím si. Ale co je ještě divnější, že v tom okně stojí dívka. Vypadá tak nějak unaveně a neupraveně. Chvíli si bez mrknutí hledíme do očí a pes nepřestává štěkat. Najednou dívka zvedne ruku, zamává mi…a zmizí jako pára nad hrncem.    
     Zavřu oči a přemýšlím. Co byla ta dívka zač? A proč mi zamávala?
     Druhý den se vypravím najít znovu onen dům. K mému překvapení není nikde k nalezení ani dům, ani záhadná dívka. Nejspíš se mi to jen zdálo… Nebo ne??

Kalendář akcí ZŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Kalendář akcí MŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.