DÍVKA V OKNĚ, Monika Janáčková, třída 9. B

5.12.2017
Vypravování na zvolené téma

Venku padal sníh. Byl to normální den jako každý jiný. Jenže to jsem ještě nevěděla, co se mi stane. Odpoledne jsem neměla co na práci a můj pes očividně také ne. Jen se líně válel na polštáři. Nebyl totiž dlouho venku. Popadla jsem tedy vodítko a vyrazila s ním na procházku.       
    Prošli jsme park, zaskotačili si na louce a poté jsme jen tak chodili uličkami. Když tu náhle můj pes začal hlasitě štěkat. Podívám se jeho směrem a spatřím napůl dostavěný dům. Ten dům má jen jedno okno. „Divné,“ pomyslím si. Ale co je ještě divnější, že v tom okně stojí dívka. Vypadá tak nějak unaveně a neupraveně. Chvíli si bez mrknutí hledíme do očí a pes nepřestává štěkat. Najednou dívka zvedne ruku, zamává mi…a zmizí jako pára nad hrncem.    
     Zavřu oči a přemýšlím. Co byla ta dívka zač? A proč mi zamávala?
     Druhý den se vypravím najít znovu onen dům. K mému překvapení není nikde k nalezení ani dům, ani záhadná dívka. Nejspíš se mi to jen zdálo… Nebo ne??

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.