Příběh čaje

21.12.2016
Ve slohovém vyučování v 7. A probíhá miniprojekt na téma ČAJ. Žáci kreslili se zavřenýma očima hrneček s čajem a poté psali krátký příběh inspirovaný tímto obrázkem.

Před dávnými časy byl jednou jeden čaj. Žil ve veliké vesnici čajů, nebyl moc oblíbený, ale jediného kamaráda měl a to jsem byl já, ovocný čaj. Nebyl oblíbený svou vůní, a tak se rozhodl vydat hledat konvici a strom čajů.

Zeptal jsem se: „Můžu jít s tebou“ On řekl, že ano, tak jsem se s ním vydal na dalekou cestu. Šli jsme dny a noci, až nakonec jsme našli velkou vesnici. Šli jsme na hrad požádat o pomoc a oni nám pomohli. Ale něco nám přišlo do cesty – piráti čajů – kradli čaje a z nich dělali čaje bez chutě.

Zajali mě a odvedli mě ke svému šéfovi.

A teď přichází chvíle kamarádova vyprávění. „Dobrý den, mí posluchači,

když zajali mého kamaráda, vydal jsem se ho s armádou hledat. Našli jsme ho rozbitého a pomláceného. Našli jsme i šéfa pirátů. Byla velká bitva, porazili jsme je, ale bylo to velmi vyčerpávající. Kamaráda jsme osvobodili a slepili.“

A to je konec příběhu.

 

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.