Páté ročníky ve Velkých Pavlovicích

18.5.2015

11. a 12. května jsme se ráno za krásného počasí vydali autobusem do Velkých Pavlovic, do Ekocentra Trkmanka. Po ubytování, prohlídce výukové zahrady a výtečném obědě jsme strávili odpoledne u rybníka, kde jsme lovili vodní živočichy do misek a určovali jsme je. Následovala příjemná procházka po naučné stezce místním vinohradem k rozhledně Slunečná. Večer jsme zpracovali reportáže a dojmy z celého dne. Po náročném ranním vstávání a rozcvičce v zahradě zámku jsme si prohlédli místní školu, kterou nás provedl pan ředitel. Před posledním obědem jsem ještě stihli procházku po městě se zmrzlinovou pauzou a návštěvu zámeckého sklepa, ve kterém se konají dílny a v brzké době zde vybudují opravdovou pec na chleba. Vraceli jsme se naplnění dobrou náladou a sluníčkem ve tvářích.