Adaptační kurz šestých tříd

15.9.2023

Ve čtvrtek a pátek 14. a 15. září 2023 se šesťáci zúčastnili adaptačního kurzu ve Štířím dole. Atmosféra byla uvolněná, přátelská, prostě úžasná. Obě třídy došly na místo pěšky, pro některé to byl opravdu zážitek. Po ubytování si děti užívaly vířivku, sportovní zázemí areálu, hrály stolní hry a tou nejhlavnější náplní byly aktivity se speciální pedagožkou Evou Zajíčkovou Stloukalovou, které děti naučily např.: jak komunikovat beze slov, jak si dělit role, sdělovat své pocity, pracovat ve skupinách, umět naslouchat a mnoho dalších zajímavých věcí. Večer jsme společně soutěžili, povídali si a chystali se (po velmi náročném dni) do postelí k zaslouženému odpočinku. Druhý den pak děti čekalo balení a pěší cesta zpátky domů. Celý pobyt se nesl ve velmi příjemném duchu a důkazem toho byly úsměvy na tvářích všech účastníků z řad dětí i dospělých.

Třídní učitelky Blanka Křivohlavá a Lucie Myšková