Besedy spisovatelkou s Michaelou Fišarovou

11.1.2023

Besedy se  spisovatelkou Michaelou Fišarovou proběhly ve školní knihovně ve dnech 9.1.  a 10.1. 2023 a zúčastnily se jich postupně všechny třídy.

Paní spisovatelka Fišarová je současnou velmi uznávanou a oceňovanou dětskou spisovatelkou. Většinu jejich knih vydalo nakladatelství Albatros. Dramatizace a  poutavá beseda byla např.  pro čtvrté a páté třídy z knihy, kde jsou hlavními hrdiny dvojčata rozvedených rodičů a řeší hádku plánovaným útěkem, neboť si omylem myslí, ze přijdou o otce. Smyslem bylo zapojit děti do myšlení a psychologie dětské křehké duše. Vyústěním není nabádání k útěku, ale řešení složité situace dítěte.

Pro žáky druhého stupně byla připravena ukázka a dramatizace z úspěšné knihy Nikolina cesta, která popisuje nelehký příběh dospívající Nikoly v rodině s otčímem. Několik fotografiíí přidáváme ve fotogralerii.

Děti ocenily poutavé příběhy i přístup paní spisovatelky přímo na místě a také tím, že si mnoho knížek samy zakoupily.

Iva Němcová, knihovnice