Cambridge Exams 2023

12.6.2023
Příprava žáků 2. stupně na Cambridge Exams

Naše škola již šestým rokem připravovala děti (letos ze sedmých, osmých a devátých ročníků, i když to nemusí být pravidlem, záleží na úrovni Aj) na složení celosvětově uznávaného certifikátu Cambridge English - úrovní A2+B1.

Zkoušky Cambridge English jsou uznávány středními školami, univerzitami a soukromými i veřejnými zaměstnavateli v celém anglicky mluvícím světě. Každý, kdo úspěšně složí zkoušku Cambridge English, obdrží mezinárodně uznávaný certifikát jako doklad o dosažené úrovni. V některých středních školách může certifikát přidat body u přijímací zkoušky, a certifikát úrovně B1 a vyšší může v některých středních školách nahradit část Maturitní zkoušky z Aj. (Záleží na pravidlech SŠ.)

Děti z naší školy (většinou z osmých tříd, ale záleží na úrovni, mohou být i mladší) se mohou každé září přihlásit do Cambridge English kroužku, který se koná 1 x týdně, na zkoušky se zde připravují celý školní rok, až do května. Zájemci z devátých tříd jsou připravováni v jejich hodinách Aj (v jedné hodině z celkem 4 hodin Aj týdně).

Letošní termín Cambridge zkoušky A2 byl v sobotu 20. 5. 2023 a termín zkoušky úrovně B1 byl v sobotu 10. 6. 2023. Na základě dohody s Jazykovou školou Sejfi Pavlíček se zkoušky konají vždy v sobotu, v Chotěboři na ZŠ Smetanova (Smetanova 745, 583 01 Chotěboř). B1 zkouška se letos výjimečně konala na Obchodní akademii. Zkoušky se skládají ze speaking, listening, reading and writing a většinou zaberou kolem 3-4 hodin. Letos se zkoušek Cambridge zúčastnilo celkem 19 dětí z naší školy. 12 jich skládalo zkoušku A2 a 7 zkoušku B1. Výsledky zkoušky se děti dozví v červenci.

V rámci motivačního programu jsou všechny materiály i výuka lektora poskytovány zdarma. Škola též zajišťuje uhrazení větší části poplatku za zkoušky. Pro všechny žáky, kteří se zúčastní zkoušek, zajišťujeme kulturní a vzdělávací program v Praze. V květnu jsme vyrazili na americkou ambasádu, kde proběhla debata s americkým diplomatem, a také do Senátu ČR, kde jsme byli přítomni projednávání zákonů. Také jsme si prohlédli historické prostory Senátu