Exkurze 4.A a 4.B - Pověsti a historie knih

10.10.2012

Dne 27. 9. 2012 se 4. třídy vypravily na exkurzi do Žďáru nad Sázavou, aby zhlédly místní poutavou výstavu týkající se pověstí a historie knih. Žáci měli možnost vidět dobové postavy, např. Šárku, praotce Čecha, pomocí PC techniky si vyzkoušet stěhování národů nebo si vyzkoušet „boj s divočákem“. U vstupu si děti vylosovaly lístečky se jmény bájných postav a na konci prohlídky zjistily, kdo se pod těmito jmény skrývá. V další části výstavy zaměřené na historii knihy se žáci mohli setkat např. s jedním z prvních knihtisků nebo prvním vydáním knihy Babička od Boženy Němcové. Celá výstava byla doplněna zajímavými fotografiemi a kresbami. Žáci si odnášeli spoustu nových informací a dojmů. Poděkování také patří zdejšímu průvodci, který nás zasvětil do idey této výstavy. 

Monika Konůpková a Soňa Sodomková

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.