Florbal dívky

2.12.2018
Děvčata jsou ve florbale druhý nejlepší okresní tým

Ve čtvrtek 29. listopadu odjela (s pokorou) naše děvčata na okresní kolo ve florbale do sportovní haly Jiskra v Havlíčkově Brodě. V úvodním utkání základní skupiny děvčata prohrála s žákyněmi ZŠ Golčův Jeníkov 4:5 (pozn. pozdějšího vítěze skupiny). Jak se ukázalo v dalším průběhu turnaje, jednalo se o nejdivočejší výsledek celého turnaje. Ve druhém utkání si děvčata s chutí zastřílela a porazila 4:0 reprezentantky ZŠ Wolkerova v poměru 4:0. V závěrečném utkání stačilo díky lepšímu rozdílu ve skóre děvčatům proti ZŠ Krucemburk uhrát remízu, což se jim po velice bojovném průběhu povedlo (0:0). Naše nadějné florbalistky se tak, možná trošku nečekaně - ale zaslouženě, probojovaly ze druhého místa do semifinále, kde na ně čekal výběr Gymnázia Chotěboř (vítěz druhé základní skupiny). Předzápasové statistiky jasně favorizovaly chotěbořské hráčky, což ostatně ony samy dávaly silně najevo i před zápasem, nicméně skutečnost na hřišti byla zcela jiná... Naše děvčata sehrála skvělý zápas, většinu času držela balonek a vypracovala si několik brankových příležitostí. Čtyřicet vteřin před koncem zápasu se Barče Plevové podařilo vsítit rozhodující branku. Vedení 1:0 už srdnatě hrající holky udržely a zaslouženě se radovaly z postupu do finále turnaje! Ve skvělém finálovém zápase sice naše reprezentantky prohrály 1:3, nicméně po finále nemusely být vůbec smutné. Na turnaj odjížděly s pokorou, dobrým výsledkem by byl postup ze skupiny, ovšem z Brodu odjíždějí jako druhý nejlepší okresní tým! A to zní krásně!

Holkám moc děkujeme za příkladnou reprezentaci školy, též za skutečnost, že hrály srdcem a do každé vteřiny ve všech zápasech dávaly maximum možného. Takto bychom si přáli, aby se prezentoval každý reprezentační tým / jednotlivec naší ždírecké školy.

Martina Hojná, Martin Ležák