Florbalové utkání strarších žáků

21.11.2018
Starší žáci obsadili třetí místo

Hezkého výsledku se podařilo dosáhnout našim starším žákům na okrskovém turnaji ve florbale, kde obsadili třetí příčku. Cesta k tomuto umístění však byla poměrně trnitá.

V prvním utkání porazili chlapci po bojovném výkonu zcela zaslouženě Gymnázium Chotěboř 2:1. V následujícím zápase však prohráli s velice šikovnými chlapci ze ZŠ Vilémov, když rozhodující branku na 1:2 obdrželi dvě minuty před koncem. Ve velice kvalitním souboji proti ZŠ Krucemburk se našim florbalistům dařilo herně, když si vytvořili několik velkých brankových možností, nicméně střelecké štěstí jim nepřálo a prohráli 1:2. V posledním zápase bylo třeba pro alespoň teoretickou šanci na postup porazit výběr ZŠ Buttulova. Po výsledku 1:0 se to našim bojovníkům podařilo. Celkové výsledky turnaje však dopadly velice napínavě. Jasným vítězem se nakonec stali žáci ZŠ Vilémov se třemi vítězstvími. Tři družstva včetně našeho ždíreckého se sešlo na dalších místech se 6 získanými body (dvěma výhrami), o druhém postupujícím do okresního kola tak rozhodlo celkové skóre. Bohužel o jednu jedinou vstřelenou branku měli naši reprezentanti horší bilanci než postupující ZŠ Buttulova. Kaňkou na celém turnaji je chybně neuznaná branka hráčů Gymnázia v zápase proti ZŠ Buttulova, jejíž uznání by naše chlapce posunulo na postupové místo...

Děkujeme chlapcům za bojovný výkon a dobrou reprezentaci školy. Je škoda, že se jim nakonec nepodařilo postoupit, i když ve všech zápasech předvedli slušné výkony.

Martin Ležák

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.