Jednotné přijímací zkoušky 2022 - výsledky

5.9.2022


Z Cermatu jsme obdrželi výsledky žáků naší školy v jednotném přijímacím řízení na střední školy, které se konalo v dubnu   2022. V přiložené tabulce lze snadno najít porovnání výsledků našich žáků se zbytkem celé ČR. 

Potěšitelné jsou nadprůměrné výsledky našich žáků 9. tříd (uchazeči o čtyřleté obory) ve srovnání s vrtevníky z celé České republiky. Průměrné percentilové umístění je v případě českého jazyka vyšší o téměř 10 procentních bodů a v případě matematiky o 12 procentních bodů vyšší než je průměr žáků v celé ČR. Přijímací zkoušky absolvovalo 42 žáků devátých tříd (75%) a dvě žákyně pátých tříd. Výsledky žákyň z páté třídy z důvody ochrany osobních údajů neuvádíme.

Ota Benc, ředitel školy

Legenda:

• PŘIHLÁŠENI – počet uchazečů přihlášených v rámci JPZ ke zkoušce z matematiky a z českého jazyka.
• KONALI – počet uchazečů, kteří zkoušku z matematiky a českého jazyka konali.
• PRŮMĚRNÉ PERCENTILOVÉ UMÍSTĚNÍ – průměrná hodnota percentilového umístění uchazečů dané skupiny. Percentilové umístění jednotlivého uchazeče poskytuje údaj o tom, kolik procent uchazečů dosáhlo stejného či horšího výsledku.
• % SKÓR – bodové hodnocení uchazeče, který zkoušku dokončil, vyjádřené procenty z maximálního dosažitelného počtu bodů. Do výpočtu je zahrnut vždy lepší výsledek zkoušky ze dvou možných pokusů, pokud je uchazeč využil.
▪ PRŮMĚR (v tabulce označeno „CELKEM“; průměrný procentní skór) – průměrná úroveň bodového hodnocení v testu.
▪ KVARTILY – hodnota procentního skóru v jednotlivých kvartilech. Jedná se o výsledek uchazeče/uchazečů, kteří se nacházejí přesně na úrovni dolní čtvrtiny (dolní kvartil nebo též 25. percentil), poloviny (medián) a horní čtvrtiny (horní kvartil nebo též 75. percentil) souboru všech uchazečů, kteří zkoušku konali, pokud bychom je seřadili podle výsledku od nejhoršího po nejlepšího. Tento ukazatel je zpracován pouze v případě, že se v dané skupině vyskytuje více než 20 uchazečů, kteří zkoušku konali, a tudíž obdrželi nějaké bodové hodnocení.
▪ MAXIMUM – vyjadřuje nejvyšší hodnotu % SKÓRU, které dosáhli žáci v dané skupině.

Kalendář akcí ZŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Kalendář akcí MŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.