Krajské kolo soutěže se stavebnicí TEIFOC

17.10.2019
Krajské kolo soutěže Cihla k cihle

V květnu 2019 se dva žáci sedmé třídy - Vojtěch Němec a Matyáš Plíhal kvalifikovali v okresním kole soutěže „Cihla k cihle“ a mohli se tak ve čtvrtek 10. října 2019 už jako žáci osmé třídy zúčastnit tentokrát již krajského kola této soutěže. Klání se opět konalo na SPŠ stavební ak. St. Bechyně v Havlíčkově Brodě pod záštitou Kraje Vysočina, Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR a společnosti PKS stavby. Zúčastnilo se ho celkem dvacet dvoučlenných týmů z okolních škol Kraje Vysočina. Cílem každého dvoučlenného týmu bylo ve vymezeném čase 3,5 hod. sestavit model stavby věže z komponentů stavebnice Teifoc. Zadání bylo zčásti určené pořadateli soutěže a zčásti jednotlivé týmy zapojili svoji představivost a fantazii. Odborná komise jednotlivé práce hodnotila jak v průběhu soutěže, tak dokončené modely po uplynutí vymezeného času. Kritéria hodnocení byla stanovena předem: kreativita a originalita, nápaditost technického řešení, dodržení skladby a vazby stěn, preciznost provedení a čistota práce. Všem týmům se podařilo sestavit opravdu krásné modely staveb a hodnocení porotců nebylo tudíž vůbec jednoduché. Týmu z naší ZŠ se podařilo umístit na hezkém osmém místě, z kterého si žáci odvezli nejen pěkné a praktické ceny, ale také nenahraditelné zkušenosti v účasti na takovéto soutěži.

Gratuluji a přeji mnoho dalších úspěchů.M

iloslav Málek

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.