Mladí geografové uspěli v online zeměpisné olympiádě

3.3.2021
Okresní kolo zeměpisné olympiády

V polovině února se 8 našich reprezentantů zúčastnilo okresního kola tradiční a prestižní zeměpisné olympiády. Vzhledem k současné epidemiologické situaci se letošní již 23. ročník rozhodli organizátoři uspořádat online distanční formou. Soutěžící se museli registrovat do digitálního rozhraní Masarykovy univerzity, přes které samotná soutěž proběhla. Na mladé geografy čekaly opět 3 sady otázek a úkolů (teoretická část, praktická část s atlasem, projektová část).
V kategorii A nejmladších geografických nadějí se na skvělém 2. postupovém místě umístil Matouš Kavalír (6.A), kterému tak budeme přát mnoho dobrého do krajského kola. Miroslav Čapek se umístil na 11. a Klára Bencová (oba 6.A) na 15.místě.
V kategorii B (žáků 7. ročníků) chybělo Danielovi Ležalovi ze 4. místa k postupu do krajského kola 3,5 bodů, Radek Hořínek skončil jen o bod za Danem na 5. místě.
V “královské” kategorii C (pro žáky 8. a 9. ročníků) zaznamenal postup do krajského kola ze 3. místa Erik Šrámek (8.A), kterému však k vítězství ve své kategorii scházel 1 bod. Dalšími v pořadí byli Tomáš Kavalír (9.A) na velice pěkném 7. místě a Jan Štefáček na hezkém 13. místě.
Celkově se v celé republice zúčastnilo okresních kol zeměpisné olympiády přes 7000 mladých geografů a my jsme moc rádi, že mezi takovým počtem soutěžících se naši reprezentanti drží každoročně na předních místech výsledkových listin. Tento masivní počet účastníků svědčí o oblíbenosti zeměpisu ve výuce na školách a jeho nezastupitelné roli v porozumění procesů a dějů na Zemi.
Všem osmi mladým geografům děkujeme za vzornou reprezetaci školy i za to, že nás v této zvláštní době potěšili krásnými výsledky. Zároveň oběma postupujícím chlapcům přejeme mnoho elánu a zapálení při přípravě na kolo krajské.

Martin Ležák