Mladší žáci obsadili na okrskovém kole ve florbale třetí místo

8.11.2023

Na tradičním místě ve sportovní hale v Chotěboři se v pondělí 6. listopadu 2023 uskutečnilo okrskové kolo ve florbale žáků 6. a 7. tříd. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 družstev, která byla rozdělena do dvou základních skupin.

Naši ždírečtí chlapci v prvním utkání jasně přehráli 4:1 ZŠ Vilémov, ve druhém pak trošku smolně prohráli se ZŠ Buttulova 0:2 (druhý gól obdrželi v risku bez brankáře do prázdné branky). V rozhodujícím utkání turnaje čekalo na naše bojovníky družstvo ZŠ Smetanova Chotěboř. Hoši dobře začali a brzy vedli 1:0, ovšem postupem času se ukázala herní kvalita soupeře, který se zaslouženě na konci zápasu radoval z vítězství v poměru 3:1. V utkání o třetí místo naši hoši oplatili porážku ZŠ Buttulova a po vítězství 3:1 se radovali z konečného třetího místa v turnaji.

Chlapcům děkuji za podařené výkony, které však pro tentokrát nestačily na postup do okresního kola. Z proher se v budoucnu rodí výhry, proto pevně věřím tomu, že chlapci o postup do kola okresního zabojují v dalším roce. Děkuji za sportovní reprezentaci školy.

Branky: Ronald Seitl 3, Maxián Machka 2, Jan Matějka 1, Jakub Málek 1, Tomáš Tichý 1.

Sestava: Michal Jedlička, Jan Málek - Antonín Kertis, Matěj Kysilko, Lukáš Ležal, Maxián Machka, Jan Matějka, Jakub Málek, Petr Otradovský, Ronald Seitl, Tomáš Tichý, Jakub Uchytil, Jan Vomela.

Martin Ležák, učitel