Okresní kolo olympiády z českého jazyka

11.2.2018
Účast našich žákyň v okresním kole olympiády z českého jazyka

Okresní kolo olympiády z českého jazyka proběhlo v Havlíčkově Brodě dne 5. 2. 2018. Naši školu reprezentovala dvě děvčata – Monika Janáčková z 9. B a Marta Tůmová z 8. B.

Naše reprezentantky soutěžily ve dvou kategoriích – mluvnické a slohové. Pořadatelé soutěže jako každoročně připravili záludné úkoly, které vyřeší jen ti nejlepší.

Příčky vítězů dívky sice neobsadily, ale ostudu rozhodně neudělaly, nevzdaly se a bojovaly jako o život. Oběma se dařilo především ve slohové části.  Zároveň si zjistily, že čeština je něco jako detektivní příběh. Mnoho otazníků v začátku a velká radost, pokud se je podaří zodpovědět.

Martě i Monice děkujeme a přejeme jim mnoho úspěchů ve škole i mimo ni.

Blanka Křivohlavá