Okresní kolo zeměpisné olympiády 2020

27.2.2020
Naši žáci byli veleúspěšní v okresním kole zeměpisné olympiády

Ve středu 26. února 2020 se na půdě Gymnázia Havlíčkův Brod uskutečnilo okresní kolo prestižní a tradiční zeměpisné olympiády (pozn. již 22. ročník). Naše škola vyslala do tří kategorií (šesté třídy, sedmé třídy, osmé a deváté třídy) celkem čtyři nadějné geografy, kteří nakonec přivezli z Havlíčkova Brodu 2 postupy do krajských kol!

V kategorii “A” šestých ročníků startovalo 17 žáků, přičemž Radkovi Hořínkovi (6.B) z krásného čtvrtého místa unikl postup o nicotných 4,5 bodů. Tato kategorie byla jediná, kde našim žákům utekl postup. V následující kategorii “B”, určené pro sedmáky, se vítězem z 22 startujících stal náš zástupce - Erik Šrámek (7.A), který tak zcela po právu postupuje do krajského kola. Ve třetí kategorii “C”, osmých a devátých ročníků, se naši žáci taktéž radují z postupu. Ze druhého místa ho získal Jan Němec (9.A), druhý reprezentant Tomáš Kavalír (8.A) skončil z 27 žáků celkově sedmý (k postupu mu však chybělo 5 bodů).

Všem čtyřem chlapcům geografům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a postupujícím přejeme mnoho elánu při přípravě na kolo krajské (25. března). Zeměpisná olympiáda je složena ze tří modulů (test geografických znalostí, test praktický za využití zeměpisného atlasu, projektová část). Všechny tyto moduly nejsou propojeny žádným zastřešujícím tématem, nýbrž žáci musí plnit náročné úkoly a ukázat znalosti ze všech geografických podoborů. V tomto ohledu tak nikdy není známo, jaké úkoly na žáky čekají. Mnohdy úkoly propojují několik oblastí. Nejenom z těchto důvodu jsou umístění našich žáků velice povzbudivá.

Martin Ležák, Josef Remeš

Kalendář akcí ZŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Kalendář akcí MŠ

Kalendář akcí neobsahuje žádnou akci.

Rychlé kontakty

Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou,
Chrudimská 77
   582 63 Ždírec nad Doubravou
561 111 444, 561 111 499
skola@skola.zdirec.cz
http://skola.zdirec.cz

IČ: 70909709
DIČ: CZ70909709
ID datové schránky: rv8mjef
Zjistit více K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.