Robotické odpoledne - ohlasy

6.12.2018
V úterý 4.12. 2018 proběhlo první Robotické odpoledne

Podle ohlasů účastníků bylo velmi úspěšné. Robotickou přehlídku navštivily také tři zástupkyně Kraje Vysočina, které realizují projekt Učíme se ze života pro život.

Byly doslova nadšeny úrovní předváděných prezentací a šikovností našich dětí, které jakoby samozřejmě pracují s vyspělými technologiemi.

Rád bych při této příležitosti jmenovitě poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravě provedení.

1. Ozoboti - malí, ale výkonní programovatelní roboti

Průvodci: Matěj špinar 5.B, Matěj Borák 5.B, Filip Pospíchal 4.A , Zdeněk Pleva 4.A, Václav Hamerník 5.B, Jan Štefáček 6.A, Antonín Čapek 6.A

2.  Blueboti - základy programování pro předškolní i mladší školní děti a další obrovské vzdělávací možnosti

Průvodci: Miroslav Čapek 4.A, Oliver Filippi 4.A, Filip Vašíček 4.A

3. Legoboti - programovatelní roboti Legomindstorms, Arduino - programovatelné elektrotechnické stavebnice

Průvodce: Tomáš Hořínek 9.A

4. Práce s 3D tiskárnou - Průša systém v  naší škole

Průvodci: Jan Pavlíček 9.B (s vydatnou pomocí paní učitelky Marie Pavlíčkové)

5. Teifoc - trochu jiné stavebnice aneb stavebnictví v malém

Průvodci: Tomáš Andrýsek 7,A,  Filip Málek 6.C, Vojtěch Němec 7.A

6. CORINTH - speciální vzdělávací 3D software s využitím rozšířené reality

Průvodci: Matěj Špinar, Andrea Marková, Kateřina Janáčková, Adéla Otavová, Radek Hořínek - všichni ze třídy 5.B pod vedením paní učitelky Hany Adamové, která s dětmi tuto vyspělou technologii běžně užívá.

Poznámka na závěr: Výše zmiňované pracovnice z Krajského úřadu Kraje Vysočina  vyslovili opravdu velké uznání za kreativitu a odborné dovednosti panu učiteli Miloslavu Málkovi, který připravil návrhy staveb a sestrojil i některé prvky.  Mílovi Málkovi tedy patří zvláštní poděkování a uznání za práci se stavebnicemi Teifoc, které měly mezi účastníky možná největší úspěch.

Ota Benc, ředitel školy

Projekt:

IMPLEMENTACE KRAJSKÉHO AKČNÍHO PLÁNU KRAJE VYSOČINA I - UČÍME SE ZE ŽIVOTA PRO ŽIVOT

je spolufinancován Evropskou unií