Starší chlapci postupují do krajského kola přespolního běhu

5.10.2023

Ve středu 27. září se v Chotěboři uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu. Naše škola vyslala celkem 4 družstva, přičemž za každé družstvo mohlo startovat až 6 závodníků. Přičemž umístění nejlepších 4 závodníků z každého týmu se pak počítalo do celkové klasifikace, vyhrála družstva s nejnižším součtem umístění. Na mladší žákyně / žáky  a starší žákyně čekala trať v terénu o délce 1500m, na starší žáky pak 3000m. Závodníky v areálu u kaple sv. Anny přivítalo krásné slunné podzimní počasí.

V kategorii mladších žákyň zaběhla podařený závod Markéta Půlpánová (6.místo) a mezi mladšími žáky se radoval z umístění v první desítce Jakub Málek (9.místo). Mezi staršími děvčaty nejlépe zaběhla Alena Pavlišová (12.místo) a Daniela Jirková (13.místo). Mladší žákyně a žáci se po sečtení umístění nejlepších 4 závodníků umístili jako tým shodně na 4.místě. Družstvo starších žákyň pak skončilo na celkové 5.příčce.

Velkého úspěchu pak dosáhlo družstvo starších žáků 8. a 9. tříd, kteří vybojovali celkové 2.místo. Toto umístění jim zaručuje postup do krajského kola. Nejlepšího individuálního umístění dosáhl Zdeněk Pleva (4.místo), ostatní hoši však běželi také skvěle: František Šťastný (7.místo), Vít Pátek (8.místo), Ondřej Šudoma (15.místo), Jan Rykr (16.místo). Nejlepší čtyři chlapci se tak na výsledkové listině vešli do 15.místa! Krajský závod se uskuteční ve čtvrtek 12. října ve Žďáře nad Sázavou v areálu Martina Koukala u Pilské nádrže.

Všem našim reprezentantům děkujeme za jejich předvedené výkony a reprezentaci školy. Závody nejsou jen o výsledcích, takže i když někdo ze závodníků nebyl spokojen se svým umístěním, věřím, že to pro něj byla zajímavá sportovní zkušenost. Našim chlapcům pak budeme držet palce u krajského kola.