Starší žáci obsadili v okresním finále ve florbale čtvrté místo

1.12.2023

Po postupu z okrskového kola odjeli starší žáci na okresní finále ve florbale do moderní sportovní haly ve Světlé nad Sázavou. V úterý 28. listopadu se o titul okresního šampiona utkalo šest školních družstev.

Chlapci byli nalosování do základní skupiny B. V prvním utkání na ně čekali reprezentanti ZŠ Štáflova, kteří dlouhodobě patří mezi nejlepší školní florbalová družstva v okrese. Naši hoši, vědomi si kvalit soupeře, přistoupili k zápasu nadmíru zodpovědně a po pohotové dorážce Vojty Bartáka se i nakonec radovali z překvapivého vítězství 1:0. Ve druhém zápase chlapci nedokázali využít střeleckou převahu a prohráli 0:1 s žáky ZŠ Lánecká Světlá nad Sázavou. Tato prohra však nic nezměnila na postupové radosti do semifinále, ve kterém se chlapci střetli s reprezentanty Gymnázia Chotěboř. Možná i díky podcenění se jim zápas nepovedl a po prohře 1:6 na ně čekalo střetnutí o konečné třetí místo. Jediným střelcem v utkání byl Ondra Šudoma. Bronzové klání proti ZŠ Lánecká bylo herně velmi vyrovnané, stejně jako zápas ve skupině. Po vyrovnávací brance Vojty Bartáka dospělo utkání až do nájezdové loterie. V soubojích proti brankáři se naši střelci (až na Matouše Kavalíra) neprosadili. Z okresního finále tak díky tomu chlapci berou nepopulární čtvrté místo.

Děkuji chlapcům za sportovní reprezentaci školy i za partu, kterou na turnajích vytvořili. Přeji jim mnoho dalších sportovních i školních úspěchů.Branky: 2 Vojtěch Barták, 1 Ondřej Šudoma.Sestava: Oliver Filippi - Vojtěch Barták, Aleš Čermák, Martin Janda, Matouš Kavalír, Maxián Machka, Michal Němec, Rostislav Němec, Zdeněk Pleva, Vít Pátek, Ondřej Šudoma, František Šťastný, Tomáš Tichý.

Martin Ležák