Základní škola a mateřská škola Ždírec nad Doubravou

Vyhledávání na webu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
Krajské setkání školních parlamentů
4
Vystoupení Sborečku pro rodiče
Fotografování - kolektivy dětí jednotlivých tříd + pedagogové
Den otevřených dveří ve školní družině
5 6 7
8 9
Slavnostní rozloučení s předškoláčky
10
Obhajoby Absolventských prací 2026
Lesní pedagogika pro 4. a 5. třídy
11
Obhajoby Absolventských prací 2026
12
Obhajoby Absolventských prací 2026
13 14
15
Volno pro žáky základní školy - červen 2026
Den s Jiřím Haldou ve Ždírci nad Doubravou
Ara papoušci Arášek a Šmudla
16 17 18
Východočeské divadlo Pardubice - Než vyrosteš
19
Dračí lodě na Řece 2026
20 21
22 23 24 25
Slavnostní rozloučení s absolventy základní školy 2026
26
Vysvědčení - konec školního roku 2025/26
27 28
29
Letní prázdniny 2026
30
Letní prázdniny 2026
1
Letní prázdniny 2026
2
Letní prázdniny 2026
3
Letní prázdniny 2026
4
Letní prázdniny 2026
5
Letní prázdniny 2026
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Školní blog > Eliška Papstová, 8.A

Eliška Papstová, 8.A



Soutěžní práce žáků druhého stupně na téma: Deník žáka sympaťáka/Deník žačky sympaťačky

Pondělí 3. června:

KATASTROFA!!!

Normální pondělí jako každé jiné, vstát, nasnídat a jít. Přišla jsem do školy, přezula se, a když jsem přišla do třídy, zrovna zazvonilo, takže akorát. Po vyučování nás paní učitelka odváděla na oběd, asi se stal zázrak… Byli jsme první ve frontě, takže jsme se najedli a postupně odcházeli. Když jsem odcházela já, tak se to stalo. Někdo vylil čaj na podlahu a já si toho nevšimla, samozřejmě jsem uklouzla, švihla jsem rukama za sebe i s tácem a spadla na zadnici, když jsem se podívala na ostatní, vypadali, jako kdyby snědli citron, podívala jsem se za sebe a tam stála paní učitelka se zbytkem špaget na hlavě. ACH JO, vzdychla jsem si a běžela jsem pro ubrousky, omlouvala jsem se paní učitelce a sundávala přitom zbytky špaget z její hlavy. To byl zase školní den, pomyslela jsem si….

Středa 5. června:

SESTROMÁNIE!!!

Ráno jsem si s jistotou vzala svoji tašku a šla do školy.

Když jsem dorazila do školy, chtěla jsem si připravit učení, ale místo učebnic na mě vykoukly sestřiny hračky. BOŽE, řekla jsem si, vysypala jsem celou tašku a nezůstala mi tam ani jediná tužka. Na všechny hodiny jsem se musela omlouvat, že nic nemám, vypadala jsem jako malé dítě, které si nedokáže ani připravit učení. Když jsem přišla domů, vztekle jsem vysypala hračky na stůl, mamka se mě zeptala, co to dělám, a já odpověděla: RADŠI SE NEPTEJ!!!

A to byl další doopravdy povedený den ve škole.

2.11.2016